AirBnB proč a jak

image
Pokud cestujete? Jak a kde? Jste sami na vozíku nebo zdraví? Kde se ubytováváte? Jak dlouho si můžete dovolit?

Cestovat můžete přes spoustu serverů

O booking.com a podobných jste už asi slyšeli. Slyšeli jste už o AirBnB? Je ohledně nabídky jiné. A to v tom, že kromě hotelů a penziónů tam najdete i byty, domy, chaty, ale i karavany,  domy na stromě nebo třeba pravé eskymácké iglů.

Prostě vše co si na přespání, ale i krásnému pobytu dokážete představit. Hotely, penzióny atd. se na AirBnB přidaly hlavně aby jim po jeho nástupu sdíleného ubytování neujel vlak. AirBnB je nejrychleji rostoucí platforma na sdílené ubytování na světě. Více v ebooku Proč pronajímat přes AirBnB.

Sdílené ubytování, pořád boom !!!

Sdílené ano. Dnes se sdílí kde co a na AirBnB si můžete a tak i začalo, je to původní myšlenka, pronajmout jen gauč-postel na spaní v obýváku a majitel je doma. Tedy majitel s vámi sdílí svůj domov.

Rozdíl oproti klasickému ubytování v hotelech je cena i komfort používat celý byt nebo dům. A to se vším všudy jako doma. Ale i to, že vám majitel pomůže s dopravou do bytu domu, představí vám místo, ukáže kde si zajít, co je dobré vidět. Osobní doporučení je to co dnes lidé chtějí. Nechceme jen sterilní pokoj, ale zajímá nás místo, chceme poznávat, bavit se. A každý majitel ví že čím více vám nabídne, a chce nabídnout, že bude mít více spokojených hostů. Nejednou jsem obědval s majitely jako bych byl rodina. Někde vám přinesou něco ze své zahrádky, jinde udělají snídani a někde dají vlastně vyrobenou pozornost nebo něco vázaného k místu.

Ceny se na AirBnB liší město od města. Podle vybavení. Nebo podle toho jak moc si majitel může nebo chce dovolit hostit.

Můžete mít pochyby jako s cestovkami? Mně osobně se stalo pouze jednou, že mi majitel lhal o tom jak moc je místo bezbariérové. AirBnB je založené na důvěře a nemovitosti pronajímají přece jen lidé. Vše se dá ale hned vyřešit k vaší spokojenosti.

V té době jsem ještě nevěděl, že to jde řešit hned při check-inu (příjezdu). AirBnB vám v takových situacích samo hned nabídne-najde vyhovující místo v daném městě. Připadne zaplatí jíné, i rozdíl v ceně. Skvělé, nemyslíte?

Osobní doporučení přímo od majitele

Celé místo vidíte a s majitelem můžete komunikovat ještě předtím než si pobyt zarezervujete. Nevidíte tedy jen promo fotky budov. S majitely se můžete bavit jako s přátely, pokud máte nějaké požadavky. A co je fajn, že s majitely můžete i cenu smlouvat. Do nedávna jsem to nedělal a spousta lidí to nedělá taky. Ale pokud čtete tento článek tak máte oproti spoustě lidí výhodu. Dá se a spousta lidí to i dělá.

Cenu se dá vysmlouvat i na třetinu původní, záleží na situaci, délce pobytu, časový horizont, ale fakt je důležité vědět, že se to dá.

Další z výhod. Na AirBnB najdete nemovitosti po celém světě. Lidé pronajímají své domovy cestovatelům co jen projíždějí na 1 noc, lidem co jezdí za zábavou, lidem na služebních cestách, rodinám s dětmi na měsíční dovolené i lidem na dlouhodobější pobyty. Pronajímají od jedné postele po celý hrad.

Vše od karavanu po luxusní vilu u moře najdete na jednom místě. Stačí si jen listovat nabídkami.

Není tam jen tak někdo

Na AirBnB nepronajímají a necestují jen tak lidi z ulice. Celý proces registrace prochází několika ověření mi. A to z obou stran, hostů i hostitelů. Od OP, přes e-mail, telefon, Facebook profil.  Je dobré toho o sobě říct více, kdo jste, proč jste si vybrali danou nabídku nebo co je účelem vaší cesty. Majitel chce znát své hosty a vy si taky dokážete udělat obrázek z fotek nebo komunikace. Moje zkušenost je v tomhle vynikající, i když už jsem i narazil. Celkově to mou důvěru nezklamalo.

Co se týká ČR, tak jednoznačně vede Praha, ale nějaký byt v centru najdete všude. V cizině je ta síť dá se říct hustší. Za vše mluví 50000 měst po celém světě. Více o AirBnB najdete i v e-booku Proč pronajímat přes AirBnB. A snad se dostanu i k e-booku pro vás cestovatele.

Jak to funguje

Na AirBnB ihned u nabídky vidíte fotky domu i okolí, popis o místu, vybavení domu, pravidla, informace o majiteli a hlavně reference. Na ty si každý hostitel dává pozor. Žádný soudný majitel si nedovolí nechat nepořádek nebo pokud se vyskytne problém mávnout rukou. Proto si můžete být jistí tím, že se bude snažit pro vás udělat maximum.

Reference jsou totiž to co majiteli z nabídky dělá terno nebo naopak. Hosté si je čtou a rozhodují se podle nich. Nikdo nechce jet do nepořádku v pokoji, kuchyni, toaletě. Funguje to ale i obráceně. Hosta hodnotí taky hostitel.

Airbnb vám v případě, že se vám něco stane nebo naopak majiteli ručí dokonce do 1 milionu $. Není to tak že byste si nemuseli zřídit pojištění, ale je dobré o tom vědět.

Pokud se rozhodnete cestovat nebo už cestujete, zkuste AirBnB a napište mi vaši zkušenost. Samého mne zajímá jak to mají druzí. Sám se chystám i na sraz hostitelů do Berlína.

Cestujte i hostěte

Můžete si zkusit jet třeba jen na víkend, a to jen po ČR a zkusit si tak o čem to je. A navíc pokud využijete tento odkaz>>  dostanete ode mne slevu 725 kč na váš první pobyt. Hmm?

Pro nás vozíčkáře je AirBnB oproti bookingu daleko spolehlivější. I tím, že kdyby přece jen nebylo ubytování jaké má být, AirBnB to vyřeší za nás 24/7. V tomhle ale jako ve všem věřte selskému rozumu a s majitelem komunikujte. Ať má AirBnB z čeho vám dát za pravdu. Platí to stejně i pri chodící samozřejmě. AirBnB má ve sporu vždy hlavní slovo.

Pokud byste se chtěli poté přidat i k nám hostitelům, stáhněte si zdarma e-book Proč pronajímat přes AirBnB. Najdete v něm i odkazy na bonusy ode mne. A pokud chcete jít ještě dál a máte bezbariérový dům nebo byt, můžete se přidat k nám a projektu Svoboda na vozíku a nabízet tak ubytování prioritně pro vozíčkáře.

 

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a jsem autorem projektu Svoboda na vozíku. A jsem autorem několika elektronických knih. Rád plavu, cvičím, čtu a mou vášní je cestování a Hostitelství.

Stáhni si Zdarma E-Book Proč pronajímat přes AirBnB

Chtěl bys vydělávat na pronájmech? Zjisti proč bys měl/a pronajímat přes AirBnB (a to i když žádnou nemovitost nevlastníš.)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Stáhni si některý z e-Booků Zdarma

  7+1 rada jak úspěšně a bez stresu žádat o příspěvky

 • Proč pronajímat přes AirBnB

 • Květen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Dub   Čec »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
 • No weather information available
 • Nejnovější příspěvky