Co je Superhostitel a AirBnB Plus

IMG_0194

Předpokládám, že už víte co AirBnB je. Pokud jste ještě neobjevili krásu cestování a chtěli byste, pak běžte na airbnb.com nebo si stáhněte aplikaci AirBnB do mobilu nebo tabletu.

A jestli ano. A možná jste si řekli. Jaké je to běžné ubytování, když před sebou vidíte i Superhostitel nebo AirBnB Plus. Tyhle dvě rozšířené možnosti jsou prostě ještě něco navíc.

O čem to je

Obě možnosti jsou odměnou za skvělou práci kterou hostitelé vykonávají. Čím kvalitnější a častější pobyty, tím hostitel stoupá na žebříčku. Za své peníze si zasloužíte něco navíc. (Chápej-ne, že by AirBnB nebylo všemi svými domovy na úrovni.) Jde spíše o celkový dojem z nemovitosti, okolí, informovanosti a komunikaci s hostem. A četností hostů.

Platí, že AirBnB je spíše o lidech než o tom co najdete v domě/bytě. I některé levné varianty se na Super dostanou. Právě častým hostitelstvím. Komunikací s hosty. Tím, že se snaží ve všem hostům vyhovět. Časté hostitelství, kladné hodnocení a může tam být i pro někoho nepřípustný hostel. (Hotel se sdélenými pokoji).

článek

Superhostitel

Superhostitel je hostitel s nejméně 10 hosty za rok s hodnocením minimálně 4,5 hvězdy. Máte tedy jistotu, že jde o hostitele, který má zkušenosti, kladné hodnocení a spousty spokojených hostů. My jsme se dostali s našimi hodnoceními na 4,8 hvězdy. No neměli jsme deset hostů ročně. Proto jsme se k Superhostiteli nedostali. Hodnocení jsme měli skvělá.

Někteří hostielé na pozici Super  nedosáhnou ale jen z důvodu, že si nemohou nebo nechtějí dovolit hostit více jak 10 pobytů za rok. Pronajímají svůj domov pouze v čase, kdy jsou sami na dovolené. Na sezónu a podobně. I přesto poskytují kvalitní ubytování.

Paradox. Cenově jsou Superhostilé mnohdy ještě výhodnější než klasické ubytování právě díky četnosti i toho, že majitelé mají skvěle zmáknutou cenovou politiku a matematiku vůbec.

Za svou existenci na a používání AirBnB jsem se setkal jen s jedním majitelem, který byl pod úrovní člověka. Nechci nějak hanit řeky, ale byl to přistěhovalec, který chtěl pouze vydělat a tak jsem oželel dobré foto a vlastně i celý jeho přístup ke mně. Ubytování vůbec neodpovídalo. A majitel byl arogantní dokonce mi zapřel že se nedostanu do sprchy. Bylo to v začátcích mého fungování na AirBnB a tehdy jsem si dokonce ani nebyl vědom toho, že mohu pobyt reklamovat.

Snímek obrazovky 2018-01-30 v 21.37.24

Nebojte se

Tím vás nechci odradit. Takových nabídek je na AirBnB mizivé procento. Až na tuto jednu zkušenost, jsem o dalších jen četl nebo někde slyšel. Jedna paní povídala. A když tak máte vždy možnost se podívat před rezervací na hodnocení. Takový majitel po jednom nebo dvou takových pokusech narazí. Hosté si čtou a dají na hodnocení a pokud i vy uvidíte něco co nesedí, nebrat.

Zároveň platí: Superhostitel není podmínka pro skvělé hodnocení. A taky, že Superhostitel není podmínka pro to být dražší. Našel jsem i skvělé domy a byty (Superhostitele) jak v ČR, tak třeba na Kanárech nebo Ibize za 350 kč/den. Při měsíční dovolené byste se se slevou dostali i na 8-9 000 kč.

AirBnB Plus jde ještě dál

Plus jde ještě dál. A jsou to domovy, které AirBnB samo kontroluje. Podle více než 100 kritérií. A zase, nejde jen o vily, hrady nebo nevím co ještě. Najdete tady i domy v zemi, na stromě, karavany a dokonce i sdílené pokoje (rozuměj pokoj kde je více hostů, navzajem se neznajících).

Jsou to domovy které mají vlastní styl. Nenajdete na zemi druhý takový (pokud se jím neinspirujete), podlehající kvalitou z estetického, praktického směru. Jsou to domy vypiplané do nejmenších detailů. Prostě nic v domě není děláno jen tak a vše má svou praktickou hodnotu.

AirBnB si opravdu samo domy a nemovitosti Plus kontroluje. Cenově bych to viděl jako srovnatelné s podobnými nemovitostmi bez Plus. Majitelé si tím myslím nehoní triko. Tady to není pravidlo.

O Plus napíšu v některém z dalších článků. Až se s ním více seznámím.

Snímek obrazovky 2018-01-30 v 21.37.05

Skvělé ubytování

Skvělé ubytování, říkám najdete na celém AirBnB. A jak jsem psal minule. AirBnB je založené na důvěře  a lidech jako takových. Nespokojení můžete být s kýmkoliv, i když si jen nesednete osobnostně.

Rozhodujte se vždy podle fotek, hodnocení hostů a podle profilu majitele. Tak nikdy nešlápnete vedle. Fotky vám toho hodně prozradí o místu. Někdy i o okolí. Pokud jste na vozíku nebo vás to zajímá. Řekněte si o dodatečné fotky jen pro vás. Ptejte se když vás něco zajímá. Jakákoliv otázka není špatná. Zvlášť když jste na vozíku. Teď se dá hodně věcí vyfiltrovat. Ale pokud si nejste jisti, ptejte se, i dvakrát :D

Pokud totiž dojde k tomu, že byste chtěli rezervaci po příjezdu reklamovat. AirBnB funguje tak, ževychází z komunikace ze zpráv. K tomu ještě jedna věc. Pokud komunikujete až po rezervaci už přes sms nebo telefon. Je pozdě. Všechny otázky byste měli mít zodpovězeny už pře ní (přes airbnb message).

Věřím, že pokud se rozhodnete s AirBnB plánovat dovolenou nebo přes něj cestovat rozhodně nešlápnete vedle. S Hostitely, Superhostitely i AirBnB Plus. Přeji hodně správných cest a Najděte si to svoje!

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a jsem autorem projektu Svoboda na vozíku. A jsem autorem několika elektronických knih. Rád plavu, cvičím, čtu a mou vášní je cestování a Hostitelství.

Stáhni si Zdarma E-Book Proč pronajímat přes AirBnB

Chtěl bys vydělávat na pronájmech? Zjisti proč bys měl/a pronajímat přes AirBnB (a to i když žádnou nemovitost nevlastníš.)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Stáhni si některý z e-Booků Zdarma

  7+1 rada jak úspěšně a bez stresu žádat o příspěvky

 • Proč pronajímat přes AirBnB

 • Červenec 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě   Srp »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • No weather information available
 • Nejnovější příspěvky