Proč je cestování s AirBnB terno

airbnb2

AirBnB není primárně k cestování pro lidi na vozíku. Pokud jste si četli něco o projektu. My- já a můj Bratr, to nejdříve v ČR a pak dále, chceme změnit.

I tak má ale AirBnB co se týká vozíčkářů nejpřívětivější prostředí. Můžete si vyfiltrovat ať bez schodů, má dostatečně široké dveře, chodbu, dostatečně vysoké postele, bezbariérovou koupelnu-dost místa, wc, bezbariérové společné prostory a další. Jedna z věcí, které je třeba ještě doladit je okolí a jeho bezbariérovost.

image

Proč ale AirBnB?

Protože má širokou nabídku ubytování, kdekoliv na světě. Máte největší výběr možných ubytování, které byste na internetu hledali jinde jen těžko. Můžete bydlet v hotelu, stejně jako na chalupě, v loftu, bytě, ve vile, hradu, iglů, domě na stromě (pokud vám to zdraví dovolí) nebo karavanu, stanu, sile, pod širákem, ale i v domě Hobita z pána Prstenů (ano i to je možné.)

Registrovat se můžete sami. Ode mne máte 725 kč kč jako dárek na svou první cestu. Stačí kliknout na odkaz zde a vaše cesta může začít. Nebo si počkejte na nový e-Book, kde vás jí provedu.

 

Bydlet můžete zkrátka ve všem co si dokážete pod ubytováním představit a co vám dovolí finance.

komunikace

Komunikace

Komunikujete přímo s majitelem nebo správcem nemovitosti. Můžete si kdykoliv vyžádat jakékoliv informace nebo dodatečné fotky. I když u nabídky vidíte reálné fotky z místa, kde chcete bydlet (ne katologové fajnovky). Komunikovat s ním můžete kdykoliv před příjezdem, během pobytu i po něm. U dobrých majitelů je odezva blesková, ale do 24 hodin máte většinou odpověď.

Komunikovat můžete před rezervací pomocí zpráv v Napiš hostiteli.  Vidíte jak dalece prošel majítel ověřeními.

K dispozici je i  AirBnB aplikace, je zdarma. Vše funguje stejně na webu jako v aplikace, rozmanitost fotek, popisy, prostě máte svou cestovku v mobilu, tabletu i na PC. Po rezervaci dostanete na majitele telefonní číslo, email a další údaje, jako přesná adresa.

A samozřejmě jsou tu osobní tipy majitele. Dodatečný servis. Nejsou to jen katologové akce, nebo Tipy z příruček. I o ty je zájem. Majitel vám ale osobně doporučí místa, která si cení místní. Kde je nejlepší jídlo, pití, jsou schopni vám zprostřednovat zážitek, které v katalogu nikdy nenajdete (jedná se např.o osobní známosti, pracovní zkušenosti) nebo kde a kdy se nejlépe opálíte (třeba). Kde nejlépe nakoupíte. Kde narazíte na krajany a turisty nebo kde se jim vyhnete.

Komunikovat Můžete s majitelem už před rezervací, během ní i po ní. Můžete se stát dokonce přátelé, kteří jezdí častěji.

To co se děje u hotelů běžně, že vás ubytují, zkasírují a tím to končí. Neříkám, že nejsou dobré hotely, každopádně máte vždy jen omezené možnosti. Fungují na principu, buď si u hotelu lehnout k bazénu, sem tam navštívit nějakou památku nebo město. I když vím, že některé hotely pořádají program. Pořád je to navolené. Dané. Vždy před odchodem odevzdáte klíče a při příchodu je vyzvednete.

U AirBnB dostanete klíče jako od svého domova. Majitel vás ubytuje, pokud chcete, navštěvuje, ale chováte se jako doma.

Pokud vás už teď AirBnB láká, při registraci přes tento odkaz máte ode mne dárek v podobě 725 kč slevu na váč první pobyt. Kdekoliv na světě.

hvar

Celý dům/byt

A samozřejmě máte k dispozici celý byt jako doma, se všemi jeho částmi. Nemáte jen pouhý pokoj, ale celý byt, dům apod. Máte kuchyň i s veškerými spotřebiči. Kávovar, mixér, sporák. Většinou i se základními potravinami. Obývací pokoj minimálně s TV. Většinou najdete taky i pračku. Podle typu ubytování. U domu a bytu bývá standardem

Není to neosobní hotel, kde vám dojde uklidit pokojská. Kde víte, že stejné vybavení si užívá spousta dalších hostů. Máte něco jen pro sebe, osobité místo, které můžete plně využívat jako doma. AirBnB je založené na důvěře a proto se očekává od majitele prvotřídní chování i zázemí. Ale pokud chcete mít přece jen jistotu, existuje na AirBnB pojem superhostitel nebo AirBnB plus. O tom ale až někdy jindy.

man

Hostitel

Hostitel má zájem se o vás během pobytu starat tak, ať se máte nejlépe jak můžete. (jestli jste pro minimální kontakt, můžete si o něj říct a majitel vám vyhoví). Záleží pouze na vás jak si to nastavíte. AirBnB funguje na základě důvěry a tu si udržuje hned u zakládání registrace-několikeré ověření, přehlednosti aktivit a postoje na AirBnB-formou dodatečného hodnocení jak majitele, tak hosta.

 

Každý majitel ví, že špatné hodnocení mu zabije hodnotu a návštěvy hostů do budoucna. (při frekvenci až 2 mil.pobytů denně-celosvětově, je jasné, že dobrá správa ubytování a péče o hosty je základ).

Pokud majitel něco zapomene nebo zapře, AirBnB má ve sporu vždy poslední slovo a váš pobyt-i náhradním místem, vyřeší k vaší spokojenosti.

money

Cena

Na AirBnB si každý majitel nastavuje svoji cenu. Nebo mu s ní AirBnB pomáhá. Není to jako v hotelu, že máte za jednu destinaci stejné ceny. Jiné jsou u začínajících nabídek nebo tam kde chtějí hostitelé vysokou návštěvnost a jiné u stálic a příležitostných návštěv. Proto i jedna destinace může mít rozdíl v ceně i několik desítek procent.

Většinou se dostanete cenou tak jako s podobnou nabídkou jako u nás v Čechách, ale jde to dokonce níže. Hovořím teď o měsíčním pobytu. Nebylo by skvělé pobýt v zimě někde u moře za stejnou cenu jako u nás v Čechách.

Při pobytu týden a více se ceny rapidně snižují. U týdne to bývá 10-20 %, u měsíce i 50 % a výše. A to se vám u cestovky nebo jiných serverech s celosvětovým ubytování nestane.

Pokud vás něco o AirBnB zajímá, napište mi na david@daviddovhun.cz  Na maily odpovídám každé ráno. A pokud vás cestování s AirBnB nadchlo tak jako mne, zaregistrovat se můžete taky zde>>

David Dovhun
Jsem Bloger, Hostitel přes AirBnB a Booking.com a jsem autorem projektu Svoboda na vozíku. A jsem autorem několika elektronických knih. Rád plavu, cvičím, čtu a mou vášní je cestování a Hostitelství.

Stáhni si Zdarma E-Book Proč pronajímat přes AirBnB

Chtěl bys vydělávat na pronájmech? Zjisti proč bys měl/a pronajímat přes AirBnB (a to i když žádnou nemovitost nevlastníš.)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 • Stáhni si některý z e-Booků Zdarma

  7+1 rada jak úspěšně a bez stresu žádat o příspěvky

 • Proč pronajímat přes AirBnB

 • Červenec 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Kvě   Srp »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • No weather information available
 • Nejnovější příspěvky