Jsi na vozíku a chtěl/a bys publikovat svou tvorbu na tomhle webu (píšeš, fotíš, cestuješ, věnuješ se něčemu co bys rád dostal/a mezi lidi)? Napiš mi na david@daviddovhun.cz

Videa

Itálie-Řím

Loni jsem byl v Římě, a můžu říct, stojí za to. Pokud máte dobré ubytování, pak i přes starý Řím a některé bariéry, si ho užijete. Pokud budete v Římě poprvé, doporučuji si najmout česky mluvící průvodkyni. My ji měli a stálo to za to. Řekne vám co je dobré vidět, kdy a za kolik nebo jak to vyjde časově. Tyhle informace v žádném tištěném nebo jinak podaném průvodci nezískáte. 

 

 

ČR Jeseníky-Rejvíz

Nejezdím, ale jen do ciziny, cestuji i po ČR. Tady konkrétně Jeseníky. Ubytování přes AirBnB bylo sice hodně špatné a zjistil jsem, že i v ČR si je třeba dohodnout podmínky a ověřit bezbariérovost. Jeseníky jsou ale jinak krásné, a pobyt jsem si užil. Nokonec mi nevyšla vycházka k 2000 let starému jezírku, ale sešel jsem se s aspoň kamarádkou. Poseděli jsme u kávy. A nakonec jsem poseděl i ve 300 let staré hospodě. Zažil i oslavu narozenin s místními. A užil si krásnou přírodu.

rnc-logo-color.png

 

 

Itálie-Martinsicuro

Stejně jako v Římě jsem byl loni i v Martinsicuru. Tentokrát přes cestovku. Dostal jsem skvělý servis, bezbariérové ubytování. A jakýkoliv problém vyřešili k mé spokojenosti. Dokonce mi na pláž natáhli přes 20 metrů dřevěnou podlahu abych se dostal na lehátko. Martinsicuro je skvělé místo, když si chcete užívat slunce, pláží i možnosti si zajít na místní trhy. Cestovka navíc v ceně zájezdu pořádala aktivní výlety. Konkrétně návštěvu místní farmy a továrny na olivový olej. Obojí s ochutnávkami.

 

 

Paragliding

Pokud máte chuť a chcete překonat svůj strach nebo jen zažít něco co jen tak nezažijet, zkuste paragliding-v tandemu. Já ho zkusil se svým kamarádem Hubertem Ličmanem, www.nakridle.cz , a stálo to za to. Vůbec se nebojte toho, že jste na vozíku. Ať máte jakýkoliv hendikep, Hubert má s námi na vozíku zkušenosti a paraglide vždy přizpůsobí vašim potřebám. Pobyt v 700  metrech, kde je kolem vás jen vzduch je skvělý pocit. Ve finále jsem si skoro cvrknul, ale kdo by ne. :D